SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SHL GRAND STUDIO, s.r.o.
Tlačové správy / Stropkovská hudobná liga naberá česko-slovenský kurz

Stropkovská hudobná liga naberá česko-slovenský kurz

STROPKOV (20.09.2013) Stropkovská hudobná liga má vizitku súťaže, ktorá podáva pomocnú ruku mladým hudobníkom s ambíciami presadiť sa v hudobnom priemysle, preto spolupráca s kapelami vyhlásením finálových výsledkov nekončí. Garantom tohto konštatovania sú ceny ako profesionálna nahrávka albumu, videoklip, webová stránka, PR servis, vecné hudobné ceny, účinkovanie na partnerských podujatiach, festivaloch a pod., nasadenie do partnerských rádií a sietí jukeboxov.

V jubilejnom 5. ročníku sa predstaví 26 kapiel a sólových interpretov, ktorí počas ôsmich základných kôl vystúpia v svidníckom klube Holičstvo, kde odborná porota udelí odporúčanie do finále, čo však automaticky neznamená postup. Po záverečnom kole budú totiž všetky koncerty ešte raz prehodnotené a až potom sa zoznam finalistov definitívne uzavrie. „Tento model sa nám z minulosti osvedčil ako objektívny. Súťažiaci mali totiž možnosť vybrať si termín, kedy vystúpia v základnom kole z viacerých dátumov, preto sa v jeden večer môžu na spoločnom pódiu stretnúť aj traja budúci finalisti. Tento rok sme zvýšili čistý hrací čas z 20 minút na polhodinu, čo sú 2 – 3 pesničky navyše. Myslíme si, že aj toto napomôže kapelám predstaviť svoju tvorbu ešte komplexnejšie,“ uviedol riaditeľ Stropkovskej hudobnej ligy Ľubomír Sluk.

Nomináciu do finále, ktoré sa bude konať v Divadelnej sále Mesta Stropkov, získa šesť súťažiacich. Absolútnou novinkou je nadviazanie spolupráce medzi Stropkovskou hudobnou ligou a Skuteční ligou v Prahe. Prví traja z oboch súťaží odohrajú spoločný koncert v Čechách a na Slovensku ako superfinále. „S týmto nápadom nás ešte pred pár rokmi oslovili naši pražskí kolegovia. Keďže slovenský a český hudobný trh majú k sebe stále blízko, povedali sme si, že prišiel ten správny čas, aby sme obidve súťaže posunuli navzájom ďalej. Pre kapely sa teda otvára priestor presadiť sa komfortným spôsobom aj za hranicami,“ zdôraznil Ľ. Sluk.

Imrich Makó, PR a produkčný manažér
Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.

Zoznam kapiel pre základné kolá nájdete v rozlosovaní pre základné kolo

11.10.2013 - kolo č. 1

12.10.2013 - kolo č. 2

25.10.2013 - kolo č. 3

26.10.2013 - kolo č. 4

08.11.2013 - kolo č. 5

09.11.2013 - kolo č. 6

22.11.2013 - kolo č. 7

23.11.2013 - kolo č. 8

×

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Staňte sa našim fanúšikom aj na Facebook-u, odoberajte náš YouTube kanál a budete informovaný vždy medzi prvými...

Slovenská hudobná liga SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA

grandstudio.sk

Slovenská hudobná liga grandstudiochannel